Investice do akcií je jednou z možností jak můžete investovat své volné peníze. Můžete se zaměřit na růstové akcie nebo dividendové akcie.

Akcie jako investice

Akcie jsou možností, která vám může přinést mnohem větší zhodnocení než klasické bankovní produkty. U akcií můžete hodně vydělat, ale také hodně prodělat. Nákupem akcie získáváte určitý podíl z firmy a podílíte se tak na zisku či ztrátě. U akcií je strašně důležité, aby jste je koupily v pravý čas. Tedy ve chvíli kdy jsou akcie levné. Spousta lidí nakoupí akcie, když jsou navrcholu. Často po doporučení od nějakého “odborníka”.

Růstové akcie

Výnosnější může být investování do růstových akcií. Budete tedy investovat do takových firem, kde je velká šance na velký růst. Díky tomu by jste pak mohly vydělat velké peníze. U růstových firem je však samozřejmě také větší riziko, že hodně proděláte. Ale u růstových akcií se s tím musí počítat. O to musí být pečlivější výběr akcií, do kterých budete chtít investovat.

Dividendové akcie

Dividendové akcie jsou akcie firem, které jsou již stabilní a hodně rozdělují svůj zisk. U nás to je třeba ČEZ, Telefonika či Philip Morris nebo PEGAS NONWOVENS. U těchto akcií je většinou jednou ročně vyplácena dividenda. Vybírejte především takové dividendy, kde je čistý výnos z dividendy přes 5 procent ročně.

Jakým akciím věříte vy ? Jsou podle vás lepší růstové akcie nebo dividendové akcie ?