Spousta lidí se ptá jak koupit akcie ? V dnešním článku si tedy popíšeme jakým způsobem můžete nakupovat v České republice akcie.

Kde nakoupit akcie ?

Nejprve si musíte vybrat obchodníka s cennými papíry u kterého budete chtít obchodovat s akciemi. Ideální je vybrat si takovou společnosti, která umožnuje obchodování s akciemi přes internet pomocí tzv. online brokeru. Dobré podmínky nabízí například FIO.

Poplatky za nakupování akcií

Nejčastěji je to řešeno tak, že platíte určitý poplatek za nákup a prodej akcií. Ve většině případě je tam také nějaký minimální poplatek, takže je lepší obchody provádět ve větších objemech. Poplatky jsou však ve výši desetiny procent.

Jak velkou částku potřebují pro obchodování ?

Pro investování do akcií nepotřebujete žádné velké částky. Postačí vám pro začátek klidně pár tisíc. Můžete investovat jednorázově větší částku, nebo můžete každý měsíc investovat do akcií určitou částku. Díky tomu se vaše investice rozliší v čase a je menší riziko velké ztráty.

V jaké chvíli nakupovat akcie ?

Akcie musíte nakoupit ve chvíli, kdy je cena akcie na dně. Musíte odhadnout kdy je akcie už na dně a pak můžete na investici do této akcie hodně vydělat. Protože po odrazu ode dna může začít rychle růst. Investice do akcií je tedy hlavně o správném načasování nákupu akcií.