V dnešním článku najdete návod a postup jak začít obchodovat na burze.

Jak začít obchodovat na burze ?

Pro začínajicí malé investory, je dle mě přímý ideální RM‑SYSTÉM. V RM systému můžete kupovat akcie i třeba po jedné akcii. Ideální je si u některé společnosti otevřít účet pro internetové obchodování na burze. Akcie pak budete moci nakupovat pomocí tzv. on-line brokera. Poplatky se většinou platí pouze za nákup nebo prodej akcie. Při zakládání účet stačí podepsat komisionářskou smlouvu a získáte také číslo majetkového účtu ve Středisku cenných papírů. Po založení a zaslání peňez můžete začít investovat.

Jak vybírat do čeho investovat ?

Při nakupování je strašně důležité, aby jste nakoupily akcie ve chvíli kdy jsou levné. Lehko se to řekně, ale je těžké odhadnout kdy jsou akcie úplně u dna. Chce to postupně získat určité zkušnosti a pak se vám to bude dařit lépe odhadnout. V RM systému máte na výběr přes 70 akciových cenných papírů.

Spekulace na růst nebo dividendové akcie

Investoři, kteří chtějí hodně vydělat se zaměřují hlavně na akcie firem, které mají potenciál, že budou hodně růst. A proto může hodně růst i hodnota akcie. U nových firem je však riziko i velkého poklesu hodnoty akcie. Druhou možností mohou být dividendové akcie. Dividendové akcie jsou hlavně akcie stabilních firem, které chtějí vyplácet svůj zisk. Na Pražské burze je docela hodně dividendových akcií. Ať už to ČEZ, Philip Morris, PEGAS NONWOVENS SA či Telefónica.