Díky obchodování na burze můžete hodně vydělat, ale také hodně prodělat. V článku si řekneme více informací o obchodování na burze.

Jak začít obchodovat na burze ?

Pro menší investory do akcií je vhodnější RM-systém, kde můžete nakupovat i jednotlivé kusy akcií. V dnešní době je nejlepší si založit u některé společnosti internetový účet na obchodování tzv. on-line brokera. Poplatky se často platí pouze na nákup nebo prodej akcií.

Výběr akcií do kterých budeme investovat

Vždy je nejdůležitější kupovat akcie ve chvíli, kdy jsou levné. Velmi těžké se to odhaduje, ale o vašem zisku často rozhoduje právě levný nákup akcií. Na začátku by jste si měly nastudovat základy obchodování na burze. Je třeba si také vyhledávat informace o společnostech do kterých budete chtít investovat. Investování bez hledání informací je pouhý gambling. Musí se to dělat pořádně jinak to nemá žádnou cenu.

RM-SYSTÉM vám nabízí všechny akciové tituly, které jsou nabízeny na Pražské burze. Můžete však kupovat i akcie zahraničních společností. Například Nokia nebo Volkswagen. Na výběr máte na RM systému zhruba 70 akciových cenných papírů. Což už je slušný počet.

Akcie na růst nebo dividendové akcie

Větší zisky většinou přínášejí investice do akcií firem, které mají potenciál hodně růst. Je tu možnost větších zisků, ale také může být velká ztráta. Další možností jsou tzv. dividendové akcie. Kdy jsou z akcie vypláceny pravidelně dividendy. Mezi takové dividendové akcie patří například ČEZ, Telefónica, Philip Morris či PEGAS NONWOVENS SA.